2plan Uzatılmış Garanti2plan Garanti ile hangi parçalar teminat altına alınır?

Motor

Marş motoru dişlisi, volan, yağ pompası, krank mili ve yatakları, zamanlama dişlileri ve zincirler (trigger/zamanlama kayışları hariç), eksantrik mili kasnakları, eksantrik milleri, kam izleyicileri, itici dişlisi, valfler ve kılavuzlar, pistonlar ve halkalar, silindir delikleri, biyel kolları, silindir kafası, silindir kafası contaları, dağıtıcı tahrik ve tüm iç burçlar.
 


Diferansiyel ve Güç Aktarma Organı

Diferansiyel ve yarım miller, harici tahrik milleri, üniversal bağlantılar ve takıldıklarında C/V bağlantıları dahil olmak üzere güç aktarma organları (lastik çizmeler hariç).
 


Vites Kutusu

Manuel, otomatik şanzıman ve aşırı hız (overdrive) üniteleri, tork konvertör, yağ soğutucusu ve elektrik regülatörü dahil ancak harici bağlantılar ve elektrik bağlantıları ile yarı otomatik şanzımanların kavrama kitleri ve aktüatörleri bu kapsamın dışındadır.
 


Yağ Keçeleri ve Contalar

Ana komponent, yani motor, dişli kutusu veya arka aksın sökülmesini gerektiren yağ keçeleri veya contalar.
 


Elektrikli Bileşen Grubu

Düzenleyicisi ile birlikte şarj ünitesi, marş motoru, ateşleme kablosuyla ateşleme sisteminin elektronik bileşenleri, elektronik enjeksiyon ünitesinin elektrik kabloları, mekanik distribütör, elektronik motor kontrolü, ateşleme bobinleri, ön ısıtıcı röleleri, kondansatör, rotorlar ve elektrik sisteminden: merkezi elektrik kutusu, on-board bilgisayar, on-board bilgisayar ile ilişkili olarak gösterge ünitesi arızaları, ön ve arka cam silecek motorları, far yıkama motorları, ısıtma ve soğutma fan motorları ve korna. 


 

Ana Ünite Kasaları

Motor, dişli kutusu/ şanzıman, son tahrik mahfazaları, yukarıdaki parçalardan birinin arızalanmasının bir sonucu olarak hasar görmeleri kaydıyla teminat kapsamındadır. Yağ filtrelerinin, yağlayıcıların, antifriz ve akışkanların değişimi, bu değişimlerin 2plan Garanti Programı kapsamındaki bir bileşenin arızası sonucu gerekmesi şartıyla kapsama dahildir.