Sigorta

 İkinci el otomobil müşterisi için yüksek kaliteli hizmet standartları oluşturma ilkesini benimseyen 2plan, sunduğu sigorta olanakları ve ürünleri ile de ayrıcalıklı ve kurumsal bir araç satın alma deneyimi vadediyor.

Trafik Sigortası ve Kasko ürünlerinde esnek ve güvenilir alternatifleri deneyimleme olanağı bulan 2plan müşterileri, “İkinci El Araç Garanti Sigortası” sayesinde gönül rahatlığı ile 2.el araç satın almanın ayrıcalığını yaşıyor.

2plan Yetkili Satıcıları’nda tercihlerinize ve beklentilerinize en uygun sigorta alternatiflerini değerlendirebilir; hızlı, kolay ve güvenilir ikinci el araç alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Trafik Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası, devlet tarafından bütün motorlu araç sahiplerine yapılması zorunlu tutulmuş olan ve kaza sonucunda diğer araç veya üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararlar için sizi güvence altına alan bir sigorta ürünüdür.

 

Trafik Sigortasının Teminatları

Araç ve Kaza Başına Maddi Hasar Teminatı: Bu teminat, karşı tarafa verdiğiniz maddi zararları teminat altına almaktadır. Kusurlu olduğunuz bir kazada birden çok araç zarar gördüyse olay başı teminatı devreye girmektedir.

Kişi ve Kaza Başına Sağlık Giderleri Teminatı: Bu teminat karşı tarafa verdiğiniz bedeni zararları teminat altına almaktadır. Burada araçtaki kişi sayısı esas alındığından araç tipine göre teminatlar değişmektedir.

Kişi ve Kaza Başına Sakatlanma ve Ölüm Teminatı: Kaza sonucu bir kimsenin ölümüne yol açmanız halinde; ölenin defin masraflarıyla ölen kişinin geride kalanlarına manevi tazminat teminatı vermektedir. Sakatlanma teminatıysa, karşı tarafın kaza sonucu kısmen veya tamamen çalışamaz hale gelmesi sonucu meydana gelen zararları kapsamaktadır.

 


Kasko Sigortası Teminatları

Hırsızlık, yangın ve kaza risklerine karşı maddi teminat sağlayan kasko sigortası, aracınızı gönül rahatlığıyla kullanabilmenize olanak tanıyor. Yaşadığınız bölgenin ve aracınızı kullandığınız lokasyonların mevcut risklerine bağlı olarak, kasko sigortası teminat kapsamı ve alanını çeşitlendirebilmek de mümkündür. Bu esnada mevcut risklerin iyi analiz edilmesi ve karşılaşabileceğiniz sorunların önceden öngörülebilmesi oldukça önemlidir. Hukuki yardım teminatı, hizmet servisi teminatı, ferdi kaza teminatı, deprem teminatı, sel ve su baskını teminatı, terör teminatı ve ihtiyari mali mesuliyet teminatları gibi hizmetler, genel kasko sigortası teminatları dışında kalan haller arasında yer almaktadır. İsteğe bağlı olarak ve ek bir poliçe ile kasko sigortası kapsamı kolaylıkla genişletilebilir.

 

Kasko Sigortasının Sağladığı Avantajlar

Kasko sigortası; kaza durumunda oluşabilecek hasarların teminat altına alınmasının yanı sıra yangından hırsızlığa, çalınmadan doğal afete kadar pek çok konuda belirlenen kriterlerde aracınız için güvence sağlar. Kasko sigortası teminat seçenekleri esnektir. Risk oluşturabileceğini düşündüğünüz faktörleri poliçeye ekletebilir, önleminizi kendi istekleriniz doğrultusunda belirleyebilirsiniz.
 
 

İkinci El Araç Garanti Sigortası

Garanti sigortasının amacı belirtilen süre içerisinde meydana gelen ve program kapsamına dahil edilen arızalar karşısında garanti verilen aracı koruma altına almaktır. Garanti’nin yürürlükte olduğu süre içerisinde meydana gelen bir arızadan sonra, aracın doğru çalışmasını sağlamak için kapsam bölümünde listenen parçaların, gereken şekilde onarılması veya gerekirse değiştirilmesine ait giderleri karşılamaktır. Temel olarak aracın motor, şanzıman, diferansiyel, tork konventörü ve elektrik sisteminde meydana gelebilecek arızaları teminat altına alan programdan, TÜV SÜD D-Expert Full Ekspertiz yaptırmak kaydıyla 3 ay / 5.000km, 6 ay / 10.000km veya 12 ay / 20.000km paketlerinden birini seçerek yararlanabilir.